KAZAKİSTAN'DA YURTDIŞI EĞİTİMKeşfet, Öğren, Büyü! Kazakistan'a Dünya Standartlarında Bir Eğitim İçin Yola Çık!
Avrasya'nın kilit noktasında olması, yükselen eğitim kalitesi, güvenilirliği, hesaplı ve konforlu bir yaşam.Ve yönlendireceğimiz Almatı şehrinde Türk vatandaşlarının ve cafe&restoranlarının çok olması dolayısıyla Kazakistan yurtdışı eğitimde ihtiyaçlarınıza fazlasıyla cevap verecektir.

Geleceğin İçin Hazır Mısın? Hayalinizdeki eğitimi almak ve kariyerinizi şekillendirmek için bize katılın.

Bay Bilig Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, sizi uluslararası düzeyde bir eğitimle buluşturmak için buradayız.

Neden Biz?

 • Başvuru Süreci Yönetimi
 • Deneyimli ve Uzman Kadro
 • Yurt Dışı Uyum Desteği
 • Vize Danışmanlığı
 • Geniş Üniversite Ağı:

Hizmetlerimiz:


 • Üniversite ve Program Seçimi: Size uygun olan üniversiteyi ve programı belirlemek için uzman danışmanlarımızla birlikte çalışın.
 • Basvuru Süreci Yönetimi: Başvuru sürecinizde size rehberlik ederek, belgelerinizi düzenleyelim ve başvurunuzu en iyi şekilde tamamlayalım.
 • Vize Danışmanlığı: Kazakistan'da eğitim almak için gerekli vize sürecinde size rehberlik edelim.
 • Yerleştirme Hizmetleri: Size en uygun konaklama seçeneklerini ve şehir içi ulaşım imkanlarını sağlayarak yerleşiminizi kolaylaştıralım.
 • Kültürel Uyum Programları: Yurtdışında öğrenci olmanın getirdiği kültürel farklılıkları anlamak ve uyum sağlamak için size destek olalım.
 • Kariyer Danışmanlığı: Eğitim sonrasında kariyer planlamanızı yapmak ve iş bulma sürecinize rehberlik etmek için size danışmanlık sağlayalım.
Kazakistanda lisans eğitimi

KAZAKİSTAN'DA YURT DIŞI EĞİTİM HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR(S.S.S.)


Avrasya'nın kilit noktasında olması, yükselen eğitim kalitesi, güvenilirliği, hesaplı ve konforlu bir yaşam.Ve yönlendireceğimiz Almatı şehrinde Türk vatandaşlarının ve cafe&restoranlarının çok olması dolayısıyla Kazakistan yurtdışı eğitimde ihtiyaçlarınıza fazlasıyla cevap verecektir.
İklim, üniversite kalitesi ve Türk cafe&restoranlarının çok olması endekslerine bağlı olarak sadece Almatı şehrindeki üniversitelere öğrenci yönlendirmesi yapıyoruz.
Ön görüşmeden sonra yönlendireceğimiz üniversitelerin tanınmasının olup olmadığını e-devlet okul tanıma sisteminden de kontrol edebilirsiniz. Tıp, Diş Hekimliği gibi bölümler için Türkiye'de yeterlilik sınavına girmeniz istenebilir.
Almatı Şehrindeki "Al-Farabi Üniversitesi" ve Türkistan Şehrindeki "Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi" haricindeki Kazakistan Üniversitelerinde Tıp, Diş Hekimliği gibi bölüm okuyanlar için denklik için YÖK tarafından Türkiye'de yeterlilik sınavı istenebilir.
"Al-Farabi Üniversitesi" ve "Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi" haricindeki üniversiteler için yeterlidir. "Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi" için Türkiye'deki üniversite sınavı sonucunda tercih yapmak, "Al-Farabi Üniversitesi" için ise belli bir sıralamada olma şartları aranmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçmenizi öneririz.
Tıp, Diş Hekimliği, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Uluslararası Ticaret, Pilotluk, Uçak Mühendisliği, Gazetecilik, Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Rus Dili ve Edebiyatı, Mühendislikler... başlıca olmak üzere istediğiniz bölümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kazakistan'da Kazak Türkçesi(Kazakça" başta olmak üzere Rusça konuşulmaktadır. Kazak Türkçesini, Türkiye Vatandaşlarının öğrenmesi daha kolaydır.
Uluslararası kuruluşların güvenilirlik endekslerine göre dünya ülkeleri içinde orta sırada yer alarak bazı Avrupa Ülkelerini ve Amerika Birleşik Devletlerini geride bırakmıştır, Eski Sovyetler Birliği ülkeleri içinde ise güvenilirlik endeksinin ilk sırasında yer almaktadır.
Kazakistan'da para birimi olarak "Tenge" kullanılmaktadır. Dolar/Tenge Kurunda ise 2020 yılının son altı ayında 1 Dolar=400-430 Tenge bandında dolaşmaktadır. Türk Lirası Kazakistan'da kullanılmamakta ve döviz bürolarının düşük kurdan bozması sebebiyle ATM'lerden Türkiye Cumhuriyeti Banka Kartlarından para çekebilir, alışverişlerinizde Türkiye Cumhuriyeti bankalarının hesap ve kredi kartlarını kullanabilir veya da ululararası para transferi ile para gönderebilirsiniz.
Kazakistan Cumhuriyeti'ne Türkiye Vatandaşlarının alışması çok kolaydır. Gerekli oryantasyon için danışmanlarımız ile sürekli iletişimde olacaksınız.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Kazakistan'da lisans eğitimi ile ilgili aradınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız, bize yazabilirsiniz.